Bodrum Periyodik Servis Bakım

Bodrum Periyodik Servis Bakım

Düzenli bakım, aracınız için temel gereksinimdir.

Aracınızı korumak için, her Dizel araçlar için 6.000 , benzinli ve LPG li araçlar 10.000 kilometrede bir bakımını yaptırmalısınız.

Düzenli bakımın aşağıdaki konularda büyük faydası olacaktır:

Bodrum Periyodik Servis Bakım
Bodrum Periyodik Servis Bakım

Periyodik bakım, otomobil ve hafif ticari araçlar için üretici firma tarafından belirlenen aralıklarla parça değişimi de gerektirebilen yapılması zorunlu bir kontroldür. 10 bin km’de, 15 bin km’de ya da 20 bin km’de aralıklarla yapılan periyodik bakım, motorun daha uzun ömürlü olması ve güvenli sürüş için çok önemlidir.

Araç Periyodik Bakım Zamanları
Araç Periyodik Bakım Zamanları

Periyodik bakım, araçlar için uzun süreli güvenli kullanım ve aracın değerini koruma gibi anlamlar taşır. Son yıllarda periyodik bakımın yapılmış olması bir aracın ikinci el pazarındaki değerini de etkilemeye başlamıştır. Çünkü periyodik bakımı yapılan araçların motor verimi ve ömrü uzar, ayrıca sorunsuz çalışma süresi artar. Ayrıca güvenli sürüş için de periyodik bakımının yapılması çok önemlidir. Peki, periyodik bakım zamanları nelerdir?

Araç Periyodik Bakım Zamanları

Her araç için periyodik bakım süresi farklıdır. Aracınızın kullanım kitapçığında ne zaman periyodik bakım yaptırmanız gerektiği belirtilir. Genel olarak 10 bin km/ 15 bin km ve 20 km gibi bakım aralıklar söz konusudur. Ayrıca aracın dizel ya da benzinli olmasına göre de periyodik kontrol zamanları değişir.

Bir motorlu aracın periyodik bakım aralığı, üretici firma tarafından belirlenir. Araç, üretilirken yapılan testler, belirli bir süre sonunda ya da belirli bir kullanım sonunda aracın yağı, filtreleri, fren sistemi, debriyaj sistemi, süspansiyon sistemi, silecekleri gibi pek çok detayın kontrol edilmesi gerektiğini ve bazı parçaların yenilenmesi gerektiğini gösterir. Aksi halde arıza, tıkanma, sorunlu çalışma, fazla yakıt tüketme ve en kötüsü riskli sürüş gibi sonuçlar doğabilir.

Periyodik bakım yaptırırken bazı konu başlıklarına dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki mutlaka bu konuda yetki belgesi olan bir kurumdan destek almaktır. Periyodik bakım zamanlarına dikkat etmek de önemlidir. Ayrıca araç bakım çizelgesini dikkate alarak bakım yaptırmak gerekir.

İyi yakıt ekonomisi
Uzun araç ömrü
Sürüş keyfi
Emniyet
Güvenilirlik
Garanti kapsamına girmek
Yasal düzenlemelere uygunluk

Aracınız , iyi sürüş ekonomisi sağlayacak ve bakımı ucuza gelecek şekilde tasarlanmıştır. Eskiden ihtiyaç duyulan pek çok bakım, ya artık istenmemekte ya da daha uzun aralıklarla yaptırılmaktadır.

Ayrıca aracınızın daha uzun ömürlü olması için her 6 ayda bir yağ değişimini ihmal etmeyiniz.

Servis için nereye gitmeli?

Aracınızı, en sağlıklı servis hizmeti için Özel Servisleri ‘ne götürmelisiniz.

Bodrum F.T GARAGE teknisyenleri, iyi eğitim görmüş uzmanlardır. Ayrıca teknik bültenler ve servis yayınları aracılığıyla en son servis bilgilerini alır ve kendilerini sürekli geliştirirler. Peugeot , Citroen, modellerini sizin aracınız yoluyla değil, daha önceden aldıkları eğitimler sırasında tanırlar.

Bodrum F.T GARAGE, aracınızın bütün programlı bakımlarında güvenilir, ekonomik ve servis garantisi kapsamında hizmet sunar.

Bodrum Peugeot & Citroen Servisi

7 / 24 Citroen Acil Yol Yardım

TELEFON : 0 532 599 26 59